Nunna lugu

Nunne tänav on saanud nime Tallinna Mihkli nunnakloostri järgi. Kunagi õitsev klooster jäi aja edenedes üha tühjemaks ja suleti. Erakla viimased asukad leidsid peavarju Nunnavärava tornis. 1868. aastal torn lammutati ja Nunne tänaval ei kohatud sestpeale ainsatki nunna.

Aastaid hiljem avati Pärli maja keldrikorrusel söögi- ja joogikoht, mis muutus linlaste hulgas kiiresti menukaks. Ühel tuulisel sügisõhtul, kui keldrisse oli kogunenud lustlik seltskond, paotus uks ja sisse astus kaunis nunn. Heites kohalolijatele leekiva pilgu, sammus ta südilt edasi. Korraga hakkas kõlama kaasakiskuv muusika ja ebamaine külaline alustas keevalist tantsu. Külastajad lummas selle tulisus ja nunna liigutuste nõtkus.

Ühtäkki helid lakkasid ja sama ootamatult kui ilmunud, nunn ka kadus, otsekui oleks väljas uluvad tuuleiilid ta minema pühkinud. Asjata otsisid kõrtsilised nunna – läinud ta oli! Ent kõigile, kes kaunitariga sel hilisel tunnil kohtusid, jäi hinge kummastav erutus ja joovastav rõõm.

Mõne aja pärast hakkas kõrtsilistega juhtuma jahmatavaid asju – kuid eranditult meeldivad. Kelle äri läks otsekui nõiaväel kiirelt ülesmäge, kes sai rikkaliku päranduse, keda õnnistati armastuse, keda ametialase eduga.

Jutt õnnetoovast tantsitarist levis ja rahvas hakkas joogikohta kutsuma Nunna keldriks. Lühikese ajaga omandas see lausa müstilise kuulsuse. Siia tuldi ootama nunna uut saabumist, sest kes teab, millal õnnetoov ilmutus end jälle näitab.

Hea külastaja! Meki meie hõrgutavaid roogi, naudi parimaid jooke, mida pakume ja oota oma õnne, sest tantsiv nunn võib ilmuda juba täna ja muuta sinu saatust. Kui ta aga ei peaks end seekord näitama, pöördu homme tagasi, sest edu, õnn ja armastus võivad leida sinu ellu tee niisama ootamatult kui tantsiv nunn Nunna keldrisse. Miks mitte seda õnnistust siis üheskoos heas seltskonnas oodata!